ÇADIR

çadır

Çadır Çeşitleri

Çadır Çeşitlerimiz Otopark branda yapılar bilindiği üzre araçlarımız’da vazgeçilmez bir etken oynamaktadır gelişen lüks yaşam tarzları için üretilen bir üründür.

Çadır imalatı, Tente imalatı, Branda imalatı ve satışı yapan firmamız İstanbul Zeyrek mah. İtfaiye Cad. Kovacılar Sk. No:3/5
Shell Petrol Karşısı
Kadınlar pazarı / Fatih / İstanbul mağazamızda hizmet vermektedir.

Başlıca Ürünlerimiz:

 • Şeffaf Branda

 • Pilsa Branda

 • İthal Branda

 • Tentelik Branda

 • Sera Brandası

 • Çadır Brandası

 • Blackout Branda

 • Mika Branda

 • Sahne Brandası

 • Döşemelik Kumaş

Başlıca Hizmetlerimiz:

 • Pergola Tente İmalatı

 • Şeffaf Alan Kapama

 • Kış Bahçesi

 • Endüstriyel Çadırlar

 • Branda Dikim

 • Branda Mimari Çalışmalar

 • Otomatik Tente Sistemleri

 • Manüel Tente Sistemleri

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgiyi üst menüyü kullanarak bulabilirsiniz.

Yada iletişime geçerek ürün fiyat ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.

Rüzgara karşı dayanıklı ve kurulumu zahmetli çadırlardır, çadırın ayakta durabilmesi için 8 noktadan sabitlenmesi gerekir. Genellikle Kışın bahar ya da yaz aylarında kullanılırlar. Her ne kadar rüzgara dayanıksız olarak kabul edilseler de, girişin rüzgarın ters yönüne bakacak şekilde kurulması, kazıkların uygun şekilde çakılması ve gergi iplerinin yeterince gerilmesiyle oldukça sert rüzgarlara da dayanabilirler.

çadır çeşitleri yapabilmek için öncelikle demir, boru, ya da çubuklar kullanılabilir. Bunları birbirine paralel yerleştirince üzerine ister kalın ister ince bir örtü atılır ve bu çubuklara bağlanır. İstenildiği zaman yerini değiştirme ya da taşınması kolaydır. Önemli olan malzemenin ne olduğunu dikkatlice kontrol etmektir. Misal; Pamuktan yapılmış olanlar suya karşı dayanıklı olsalar da ıslandıkları zaman ağırlaşırlar. Naylon-polyester malzeme de suya karşı dayanıklı olmasına rağmen güneş ışığı sebebiyle zamanla zarar görebilirler. Ve son olarak dikiş ve fermuar yerlerine dikkat etmekte fayda vardır. İstenmeyen misafirlerin gelmemesi açısından. Fakat şimdilerde goktasbranda.com bu konuda çıtayı o kadar yükseltmiş, yelpazeyi o kadar geniş tutmuş ki, balkon, tır, havuz gibi açık olan yerleri brandayla kaplayıp istediğimiz desen ve renklerle bu süsü vermektedir. Konaklama yeri olarak cazip bir yerdir.

Kamp çadırı üretimi kamp çadırları genelde su geçirmeyen yapıda kumaşlardan üretilmektedir. Ayrıca dış ortamda kurulmaya müsait bir yapıya sahip olmalıdır. Dışarıdan girebilecek herhangi bir böceğe karşı korumalı olan bu kumaş onların içeriye girmesine ve sizlere zarar vermemesine zarar vermesini engelleyecektir. Çadırların genellikle kenarlarında pencere kısımları üretilmiştir bu sayede ara sıra buraları açarak çadır içini havalandırabileceksiniz.

Depolama Çadırı

Depolama Çadırı

Çadır. Doğal hayatta sığınak olarak kullanılan kamp malzemesi.

Merhabalar  çadır ile ilgili bildiğimizi elimizin yazdığı kadarıyla anlatmaya çalışalım. Özellikle çocukların oyun alanı olarak da düşünülebildiği gibi ramazanlar da mahallerde kurulan çadırlar gibi seçenekleri çoktur. Çeşitli, herkese hitap edecek şekilde tasarlayan Göktaş Branda da muhakkak size de uygun olan da vardır. Tır-kamyon, havuz kamelyalar gibi birçok yerde itina ile çeşitli renk ve desenlerle hizmet sunmaktadır.

çadır

çadır

Çadırlar üretildikleri malzemeye ve tasarımlarına göre farklı hava şartlarında kullanılmaya elverişli şekilleri vardır.

Herkesinde bildiği üzere eski Türk tarihinde konaklama alanı olarak kullanılıp kurulumu basittir. Fakat günümüzde sadece gezgincilerin değil herkesinde kullanabileceği küçüklü büyüklü bir kişiden başlayıp birden fazla kişiyi alabilecek bir barınaktır. Mesela çocuklar için oyun alanı olabilir. Özellikle yaz akşamlarında çocuklar için vazgeçilmez eğlence alanı oluşturulabilir. Ayrıca dağcılar, macera arayanlar kaplumbağa misali evlerini sırtlarında taşırlar. Bahçesi ya da geniş alana sahip olanlar Göktaşbranda.com dan bir çadır elde edip evinin etrafında ailesiyle keyifli vakitler geçirebilir.

çadır çeşitleri

çadır çeşitleri

Kazıkların çakılacağı toprağın yapısı, rüzgara dayanıklılıkta birinci etkendir. Kazığın çakılacağı toprak ne denli sertse kazık o denli sağlam oturacaktır. Nemli ve gevşek toprak, kazığı tutamaz.

Çadır kazıkları, hafif olmaları amacıyla alüminyum ve alaşımlarından yapıldığı için çok sağlam malzemeler değildir, fazlaca sert toprakta çabucak eğrilirler. Aynı durum toprağın altında bir taş ya da kaya olması durumunda da gerçekleşecektir. Bu durumda toprağa giriş açısını bir parça değiştirmek gerekir.

İç tentenin gergi ipleri elden geldiğince sert gerilmelidir. Tabi ki kumaşın yırtılmasına neden olacak kadar değil. Dış tentenin gergi ipleri de gergin tutulur ama, belirli bir esneme sağlamalıdır.

Kamp çadırı nedir?uzun süreli olarak piknik alanları, deniz kıyıları ve dağlık bölgelerde konaklama amacıyla kullanılan çadır sistemleridir. İçlerinde odaları mevcut olan kamp çadırlarımız bilhassa yaz aylarında oldukça fazla rağbet görmektedir. Tabanlarında nem geçirmesini önleyecek malzeme kullanılmış olmakla beraber, kamp çadırlarımıza özel olarak dikişli brandalar da kullanmaktayız. Bu tip çadırlarımızda pencere uygulaması mevcuttur. Hava sirkülasyonu sağlayan bir yapıda ve ışık alan bir özelliğe sahiptir.

Kamp çadırı nasıl yapılır? Kamp çadırlarımızın kurulum bilgilerin sizlerle paylaşıyor olmamızın yanında son derece pratik ve kolay kurulma özelliğine de sahip olduklarını belirtmek isteriz. Odalı ve önünde gölgelikli modeller tercih edilen çadır modellerimizdendir. Kamp çadırlarında özel üretim, farklı ve özgün tasarım politikamızdan ödün vermemekteyiz. Modellerimizin her biri ailelerin tercih edebileceği büyüklük ve kullanışlılık baz alınarak üretilmiştir. Taban ve çatı sistemi, her türlü duruma karşı koruyucu olabilmesi için dayanıklılık esas alınarak meydana getirilmiştir. Sizlerin memnuniyetini hedefleyen firmamız, güzel anlar paylaşabileceğiniz ürünlere imza atmaktan mutluluk duymaktadır.

Açık hava sevenler için kamp çadırları tam bir kurtarıcıdır. İstediğiniz ortamda istediğiniz yere rahatlıkla kurabileceğiniz bu çadırları taşınabilir ve portatif olması yönünden sizlere kolaylık sağlayacaktır. İster bir deniz kenarında, ister bir ormanın içinde isterseniz evinizin bahçesinde bile bu çadırları kurarak keyifli zamanlar yaşayabilirsiniz. İsterseniz çadırın ön tarafına iki sandalye atıp kitabınızı okuyarak güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Yatmanız için çadırın iç tarafı çok uygundur. Çadırların genişliği değişmektedir. Eğer iki kişi kalacak iseniz küçük bir çadır sizler için yeterli olurken bu sayı artıkça çadırın genişliğininde aynı oranda artması gerekmektedir.