0(212) 520 87 11
trende
trende

Mülteci Çadırı

Mülteci Çadırı

Mülteci Çadırı

Zorlu koşulların ve dış etmenlerin bir ürünü olan mülteci çadırı tasarımı, yapısı gereğince konaklamak için düşünülmüş, özellikle uzun vadeli ihtimaller göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Türkiye şartlarında en çok ihtiyaç duyulan Çadır profili, Afet  İskan Çadırlarıdır. Çünkü ülkemiz birinci dereceden deprem kuşağı etkisi altındadır, bu sebep ile acil bir durumda felakete maruz kalan vatandaşlarımızın, belli bir süreliğine bu Çadırlarda konaklarlar. Çadırların yaşantısı zorluklarla doludur. Ancak, dışarıda kalmaktan nispeten daha iyidir. Türkiye de Kızılay ve Afad aracılığı ile  belli bir miktarda afet iskan Yaşam Çadırı stoklanmıştır, herhangi bir kaza anında bu Çadırlar kazazedeleri dışarıda kalmaktan kurtarır. Kızılay ve Afad ile koordineli çalışan sektörde, Afet İskan Çadırları imalatı belli aralıklarla yapılmaktadır. Mülteci Çadırları 

ısı yalıtımlı branda üretildikleri malzemeye ve tasarımlarına göre farklı hava şartlarında kullanılmaya elverişli şekilleri vardır.

mülteci çadırı

mülteci çadırı

 

Doğal hayatta sığınak olarak kullanılan kamp malzemesi. ısı yalıtımlı branda üretildikleri malzemeye ve tasarımlarına göre farklı hava şartlarında kullanılmaya elverişli şekilleri vardır. Şekillerine göre çadırlar üç şekilde gruplanır. Ayrıca her grupta çadırdan yararlanacak kişi sayısına, çadırların kurulacak bölgenin iklimine ve etkinliğin süresine göre farklı tasarım ve malzemelerle üretilen modeller vardır. 

afet deprem mülteci

672 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. En : 400 cm
  Boy : 400 cm ve farklı ölçülerde
  Yan Yükseklik :180 cm
  Orta Yükseklik : 250 cm
  • Dış kaplama malzemesi keçe laminasyonlu PVC brandadır. Bu sayede su geçirgenliği ve terlemeyi
  önler.
  • Yüksek mukavemetli, özel tasarım plastik bağlantı elemanları sayesinde elektrik iletkenliğini
  önlemesinin yanı sıra kurulum ve nakliye kolaylığı sağlamaktadır.
  • Bölünebilir iç tasarımı sayesinde farklı yaşam alanları oluşturulmaktadır.
  • Renk seçenekleriyle askeri kamplarda da kullanılmaktadır.

 2. Zorlu koşulların ve dış etmenlerin bir ürünü olan mülteci çadırı tasarımı, yapısı gereğince konaklamak için düşünülmüş, özellikle uzun vadeli ihtimaller göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Gerek içeriği, gerek yapısı ile kullanım ömrü uzun olan çadırlardandır. Genellikle üretim süreçleri bazından bakınca en hızlı üretilebilen çadırlardan olan mülteci çadırları fiyat olarak da farklı yapılarda sunuluyor. Hızlı üretim, hızlı kurulum, kolay ve ergonomik bir yapının ürünü olan bu ürünlerde, genellikle büyük boy seçenekler olmaktadır. Bu çadırlarda konaklayacak insanların gelmiş olduğu şartları göz önüne alırsak, zorlu bir koşulda yaşamak durumunda kaldıkları için, zor hava şartları ve diğer zor durumlar adına, olabildiğince korunaklı bir yapıda üretilmektedir. Mülteci çadır içeriği olarak yüksek kaliteli polyester branda malzemesi kullanılıyor. Bu da imalat kalitesini doğrudan artıran yegane unsurların başında geliyor. Fiyat ve kalite dengesini de doğrudan etkileyen bu çadırlar, yapısal olarak ve kullanım amaçları olarak birbirini tamamlayan özelliklere sahip diyebiliriz. 2. El çadır şeklinde de zaman zaman bulunsa da, bu tarz çadırlar güçlü olması gereken özelliklere ihtiyaç duyduğundan her zaman için yenisini almanızda fayda var. Bu konuda detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 3. Kullanım amaçlarına baktığımız zaman, duruma göre zorlu şartlar gerektirebileceği için pek çok katmanın bir araya gelerek üretilmesi söz konusu oluyor. Bu yüzden hem zorlu ihtiyaçlara çözüm üretmesi, hem de acil ihtiyaçları en profesyonel şekilde karşılaması için taleplere göre ekstra destekler de eklenebiliyor. Alev yürütmezlik özelliği genellikle olmasa da, çadırların özelliklerine göre bu tarz bir talep karşılanabiliyor. Bu sayede ürünlerde alev yürütmezlik özelliği olarak, ekstra koruyucu bir katman eklenmiş oluyor. Mülteci çadırı özelliklerine bakınca daha çok astar brandası, izolasyon yapılı tabakası ve final branda (yani asıl branda) olarak 3 farklı katmanın birleştirilmesi ile oluştuğunu söyleyebiliriz. Kullanılacak bölgeye göre ekstra revizelere gidilebilir, bazı durumlarda çok daha farklı zemin katmanları oluşturulabilir. Bu da çadırın gerek içeriğini, gerek maliyetini etkileyen unsurlardan biridir bu yüzden. Betonarme yapılara göre çok daha az maliyetlere sahip olan bu yapılar, demonte tasarımları sayesinde dilediğiniz gibi kurulabilir. Mülteci çadırı kurulumu da bu konuda kendi içinde kolaylık sağlayacaktır size. Kumaşlarda ya da içeriklerde 1100 D süper kalite PVC yapı malzemesi üretildiği için, yağmur ve kar gibi zorlu koşullardan korumaktadır. Konaklayan insanların güneşten korunması, çamurdan korunması için gerekli her şeyin düşünüldüğü bu çadırlarda büyük bir kalite artısından söz etmek istiyoruz bu yüzden. Rüzgar direncine karşı dayanıklılığı konusunda güçlendirilmiş profil boru desteklerine sahip olan bu ürünlerde, özel izolasyon malzemesi destekleri bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Tıkla Şimdi Ara