0(212) 520 87 11
trende
trende

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü  imalatı yapan Göktaş Çadır firmamız aracılığı ile sizler de beton korumanızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Beton Yorganına ihtiyaç halleri sadece kışın çetin koşullarında gibi bir ön yargı oluşmuştur. Beton çadır yorganına ve brandaya ihtiyaç yaz aylarında hava koşullarında da ihtiyaç duyulmaktadır. Kışın çetin hava koşullarında donmadan çatlama gösteren betonların kurtarıcısı olan Beton Yorganı, aynı zamanda da yazın hızlı bir şekilde kuruyan ve bu durumdaki hızdan etkilenip çatlayan betonların da kurtarıcısıdır.

Branda sektöründe sunduğu hizmet ile Göktaş Branda sektörün de öncü konumda bulunmaktadır.Oldukça hesaplı branda fiyatı ile müşterilerine uygun hizmetini sürdürmektedir.

Beton Koruma Örtüsü Modelleri

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü

Beton Koruma Örtüsü

Beton Kurutma Branda Yorganı

Beton Kurutma Branda Yorganı

Beton Koruma Kılıfı ısı yalıtım branda özelliğine sahiptir.

Beton Koruma Örtüsü Fiyatları

  • Kaliteli Branda kumaşları ile sektörün de rakipsiz fiyatlar ile hizmet vermekteyiz.
  • Fiyat kampanyalarımız hakkında detaylı iletişim almak için bizleri arayın ve bilgilendirme alınız.

Üç gün sürekli olarak günlük ortalama sıcaklık +5 C’ nin altında veya 24 saatlik bir periyotta hava sıcaklığı 12 saatten fazla +10 C’ nin altında kalmışsa, beton için soğuk havanın hüküm sürdüğü söylenebilir.Günlük ortalama sıcaklık gece yarısından, müteakip gece yarısına kadar en düşük ve en yüksek sıcaklıkların ortalamasıdır. Özellikle hava sıcaklığının + 5 C ‘ nin altında olması beton basınç mukavemetini önemli ölçüde azaltır.

Soğuk havalarda betonu korumada izlenecek yol, başlangıçta beton sıcaklığını belirli bir değerden aşağı düşmesini önlemektedir. Türk Standartları betonun basınç mukavemetinin 50 kgf/cm2 ye erişmesinden sonra don sebebi ile zarar göremeyeceğini kabul eder. Bu süre iyi bir beton için + 10 C sıcaklıkta 3 gündür. İnşaat teknik şartnameleri en düşük beton sıcaklığının + 5 C ile + 10 C arasında olmasını şart koşar.İnşaat mahalinde günlük ortalama sıcaklık + 5 C altında ise +10 C’ lik ortam sıcaklığında yapılacak 72 saatlik koruma beton için yeterlidir.Günlük ortalama
0 C’ nin altında ise 72 saatlik ek bir korumaya ihtiyaç olacaktır.

Sıcaklığı 0 C’nin altında olan yoğun metalik malzemelerle temas eden betonda donma meydana gelir. Bu hal son vibrasyona kadar devam ettiğinde, iç yüzeylerdeki bağlantı mukavemetlerinde sürekli azalma olur. Önlem için metalik malzemeler ısıtıldığında mekanik ve metalürjik özellikleri bozulmamalıdır.

Kar, buz ve donmuş kısımlar, betonun yerleştirileceği yerlerden tamamen kaldırılmalıdır. Bunun için sıcak hava jeti kullanılmalıdır. Tekrar donmayı önlemek için, bu hazırlık beton dökümünden hemen önce yapılmalıdır.Beton donmuş zemin üzerine konmamalıdır.Bazen zemin üzerine birkaç gün önce izolasyon malzemesi serilerek çözülmesi sağlanır; ama en çok uygulanan dış ısıtma yöntemidir. Gerekirse çözünmüş zemin malzemesi tekrar sıkıştırılır veya yerine kuru granüler malzemesi konur. Erken yaşta betonu koruma önlemleri hemen betonu yerleştirdikten sonra alınır. Örtü, izolasyon, kaplama ısıtma yöntemlerinden hangisinin karalaştırılmalıdır.

3.644 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

    BİR YORUM YAZIN

    Tıkla Şimdi Ara